Logo Urzędu Gminy Kijewo Królewskie

Krajowy System e-Faktur (KSeF) tematem spotkania w Kijewie Królewskim

W dniu 29 października br. w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kijewie Królewskim odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Środy z KSeF”, podczas którego Panie z Urzędu Skarbowego w Chełmnie przedstawiły uczestnikom – przedsiębiorcom, przedstawicielom biur rachunkowych, służbom księgowym, a także pracownikom i kierownictwu Gminy Kijewo Królewskie – zasady działania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Spotkanie rozpoczęła Sekretarz Gminy - Pani Dorota Bukowska, która serdecznie przywitała prelegentki z Urzędu Skarbowego oraz uczestników wydarzenia.

KSeF służy do wystawiania, przesyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych.

Obowiązek wystawiania faktur w KSeF wejdzie w życie:

  • od 1 lutego 2026 r. – dla przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży (z podatkiem) przekroczyła w 2024 r. 200 mln zł,
  • od 1 kwietnia 2026 r. – dla pozostałych przedsiębiorców.

Podczas spotkania omówiono m.in.:

  • jak korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur,
  • jak wystawiać i odbierać faktury w systemie,
  • jak działa Aplikacja Podatnika KSeF,
  • czym jest Moduł Certyfikatu i Uprawnień (MCU),
  • jak sprawnie wdrożyć KSeF w swojej firmie.

Na zakończenie Panie zachęciły uczestników do korzystania z aplikacji e-Urząd Skarbowy, która ułatwia kontakt z administracją podatkową.

Serdecznie dziękujemy Paniom ze skarbówki w Chełmnie za wartościowe spotkanie i merytoryczne wsparcie!  Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział!

Fot. "Krajowy System e-Faktur (KSeF) tematem spotkania w Kijewie Królewskim!" - © UGKK 2025, licencja: CC BY-NC 4.0.

Galeria zdjęć

Prezentacja E-URZĄD sala z osobami na spotkaniu KSeF
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności