Logo Urzędu Gminy Kijewo Królewskie

Nowy blask, nowa energia - OSP i świetlica Płutowo!

Zakończyliśmy realizację zadania pn. „Modernizacja energetyczna budynków OSP – modernizacja remizy OSP w Płutowie”. Inwestycja objęła prace budowlane, a przede wszystkim wymianę źródła ciepła – zamontowany został nowoczesny piec peletowy, który poprawi komfort użytkowania obiektu i wpłynie na oszczędność energii.
Prace modernizacyjne zostały wykonane przez Gminną Spółkę Komunalną.

Gmina Kijewo Królewskie pozyskała na ten cel dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 200 000 zł, a całkowity koszt modernizacji wyniósł 326 929,02 zł.

W tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:
- Wójt Gminy Kijewo Królewskie Arkadiusz Stefaniak,
- Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Malinowska,
- Prezes OSP Płutowo Magdalena Pudło,
- Radny Gminy Tomasz Cichowlas,
- Sołtys Sołectwa Szymborno i Płutowo Barbara Miszczak,
- Prezes GSK Andrzej Szczepański.

W uroczystości wzięli również udział: Skarbnik i Sekretarz Gminy Kijewo Królewskie, Naczelnik OSP Płutowo, radni oraz mieszkańcy.

Dzięki tej inwestycji remiza i świetlica będą służyć strażakom i lokalnej społeczności w jeszcze lepszych warunkach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania!

Jak zmienił się obiekt? Efekty modernizacji możecie zobaczyć w poniższej fotorelacji

Fot. "Nowy blask, nowa energia - OSP i świetlica Płutowo!" ©UGKK 2025, licencja: CC BY-NC 4.0.

Galeria zdjęć

Przecięcie wstęgi - od lewej radny, Przewodnicząca Rady, prezes GSK, sołtys Szymborna Przeciecie wstęgi OSP - od lewej prezes OSP Płutowo, Prezes GSK, Wójt Gminy korytarz OSP Płutowo - widok na wejście do remizy Kuchnia na świetlicy - widok na drzwi łazienka OSP Płutowo Remiza OSP Płutowo - widok na garaż świetlica Płutowo - widok na drzwi
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności